Investice


Je skvělé, když se nám daří ušetřit peníze. Buďme však na pozoru. Po našich úsporách neustále prahne neviditelná zlodějka, ve financích jí říkáme inflace. V čase nám z našich úspor ukrajuje kupní sílu a my si tak za své vydělané peníze koupíme méně a méně.

Naštěstí s tím lze něco dělat. Své peníze můžeme investovat a díky zhodnocení své úspory před inflací uchránit.

Investujte chytře a držte se svého plánu

MyPort investice a spoření

31 mil. Kč

Objem investovaných prostředků (za uplynulý rok)


2-8 % p.a.

Čistý výnos investičních nástrojů


1100 +

Počet investičních nástrojů v portfoliu

Nejčastější dotazy

Jaké jsou nejčastější důvody pro investování?

Nejčastěji investujeme proto, abychom ochránili své finance před dlouhodobým vlivem inflace. Dalším důvodem je dosažení konkrétních vytyčených cílů jako je např. vlastní finanční nezávislost, finanční zajištění našich dětí, či vybudování dostatečného majetku pro čerpání renty v důchodu.

Na co si dát pozor při sjednání investice?

V první řadě je dobré vědět, s kým o svých investicích jednáme. Tedy zda osoba vlastní potřebné licence od ČNB pro vykonávání této činnosti a koho zastupuje. Než do něčeho investujeme, měli bychom investici porozumět a být si vědomi rizik s ní souvisejících.

Co zvážit před sjednáním investice?

Především bychom měli určit náš investiční horizont, respektive mít představu o tom, kdy a na co budeme peníze potřebovat. Zároveň vědět, jakou výši výnosu očekáváme, zda jsme si vědomi všech rizik, či jak velké kolísání hodnoty investice jsme ochotni akceptovat. Ten, kdo nám radí, by nás měl dobře znát a mít celkový přehled o naší finanční situaci.

Mohu si dovolit investovat jen pár set korun měsíčně, má to smysl?

S malými penězi snadno dosáhnete stejně vysokého zhodnocení jako lidé, kteří investují mnohem více peněz. Jen to vše bude v menším měřítku. Smysl to jistě má, protože vždy je lepší malý výnos než žádný. Navíc kdykoliv můžete svou investici navýšit.

Srovnáváme nabídky od 10 investičních společností

VŠICHNI NAŠI PARTNEŘI