Hypotéka a úvěry


Úvěr využijeme ve chvíli, kdy si chceme pořídit něco, na co aktuálně nechceme využít naše úspory, nebo jich nemáme dostatek. Obecně platí, že se zapůjčenými penězi později vrátíme vždy něco navíc.

Úvěrů existuje celá řada. Liší se svými parametry i účelem využití. Nejdůležitější je, aby úvěr dobře posloužil svému účelu, byl bezpečný a nikdy nám nepřerostl přes hlavu. 

Úvěr je skvělý sluha, ale zlý pán

Hypotéka a úvěry

1.77 mld. Kč

Objem celkově sjednaných úvěrů


0.4 % p.a.

Průměrně vyjednáme nižší úrok o 0,4% p.a.


6 hodin

Průměrně ušetřených hodin běhání po finančních domech

Nejčastější dotazy

Jaké jsou nejčastější důvody pro úvěr?

Nejčastěji si půjčujeme na koupi nemovitosti. Aktuální ceny jsou pro většinu lidí vysoké, takže si málokdo může dovolit pořídit nemovitost pouze z vlastní zdrojů. Dalším důvodem pro půjčku může být koupě automobilu, sloučení stávajících závazků, či financování rozvoje firmy.

Na co si dát pozor při sjednání úvěru?

Při sjednání úvěru je dobré neřídit se pouze nabízenou úrokovou sazbou. Je potřeba zohlednit také související náklady, které jsou s poskytnutím úvěru spojeny. Daleko důležitější údaj je takzvaná RPSN (roční procentní sazba nákladů), která spotřebiteli dává komplexnější přehled o tom, jak je nabízený úvěr ve skutečnosti drahý.

Co je to dobrý dluh?

Dobrý dluh je takový dluh, který nám pomáhá bohatnout a v čase nás přibližuje k finanční nezávislosti (např. hypoteční úvěr pro vlastní bydlení, umoření dražšího dluhu z minulosti aj.).

Co je to špatný dluh?

Špatný dluh je takový dluh, kvůli kterému nám výdaje rostou rychleji než naše příjmy (např. půjčka na koupi vánočních dárků, půjčka na letní dovolenou aj.)

Srovnáme nabídku od 13 bank

VŠICHNI NAŠI PARTNEŘI