Jakub Matějovic

Finanční poradce


Důvěra v každém kroku, balanc v každé transakci, spolehlivost v každém obchodu

  • 733 604 793
  • jakub.matejovic@myport.cz

Jakub Matějovic

Finanční poradce

Důvěra v každém kroku, balanc v každé transakci, spolehlivost v každém obchodu

  • 733 604 793
  • jakub.matejovic@myport.cz

Pár slov o mně

Před čtrnácti lety jsem se začal zajímat o investiční nemovitosti. Před osmi lety jsem začal investovat a dnes již pátým rokem pracuji jako finanční a realitní konzultant. Možnost pomáhat v oboru, který mne baví, je pro mne klíčové. Přístup k informacím a možnost používat produkty z celého trhu a z různých společností mi dává možnost vytvořit plán na míru, sobě i ostatním.

Důvodů, proč dělám svou práci, je několik. Mohu se vzdělávat a získávat znalosti v zajímavém oboru. Mám možnost poradit svým přátelům a známým s plánováním a tím jim ušetřit čas a nervy. A v neposlední řadě dosáhnout své vlastní finanční nezávislosti.

Zkušenosti klientů

Rozhovor s Jakubem

Co považuješ za svůj dosavadně největší životní / pracovní úspěch?

Největší pracovní úspěch je pro mne důvěra klientů v to, že ať už přijde v životě cokoliv, spolu to zvládneme.

Jaké jsou tvé životní cíle?

Rád bych jednou chtěl umět vždycky rozlišit co ovlivnit mohu a na co už hodit za hlavu. Trocha té moudrosti by mi neuškodila. Na druhou stranu, trocha té zdravé tvrdohlavosti podstatně eliminuje výskyt slov „to nejde!“.

Proč sis vybral právě finance?

Je to způsob, jak se dovědět více a být stále v obraze. Zároveň je to užitečné povolání a já tak mohu být prospěšný sobě i ostatním. Ne každý měl možnost mít perfektní finanční vzdělání. Neprodával ani nekupoval nemovitost každý den. Věnoval jsem tisíce hodin vzdělání a zkouškám v těchto oblastech a další tisíce hodin mne čekají. Tak proč by přátelé i klienti nevyužili mých zkušeností.

Co pro tebe znamená finanční poradenství?

Důvěru a všestrannost. To, že mohu klientům ušetřit desítky hodin hledání a ověřování informací. Ukazuji klientům možnosti, nenutím je. Chci, aby klient, např. za deset dvacet let, mohl klidně říci: „Vymysleli jsme to spolu dobře.“

Jaké byly začátky tvé kariéry finančního poradce?

Krušné. Věděl jsem, že nechci sekat smlouvu za smlouvou, ze kterých budu mít co nejvíce peněz, aniž bych v první řadě myslel na potřeby klienta. Chtěl jsem svým klientům přinést férovou službu a aby ta práce měla smysl pro klienta i pro mne. Zákonitě tak moje příjmy rostly velmi pomalu. S tím se myslím potýká každý poradce, který to s klienty myslí dobře.

Co tě motivuje k práci?

Samozřejmě peníze, ale také možnost si plánovat čas, jak potřebuji.

Co bys poradil svému mladšímu já?

Nic. Minulost člověk nezmění a každé životní rozhodnutí mne formovalo.

Poznejte další členy týmu